کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

اوسلتا میویر (Tamiflu):


اوسلتا میویر (تامی فلو) یک داروی ضد ویروسی است که باعث بلوک شدن فعالیت انواع ویروس آنفلوانزا A و B در بدن انسان  می‌شود. اوسلتا میویر برای درمان آنفولانزا در افراد با سن  ۲ هفته سن و بالاتر که علائم آنفلوانزا را به مدت ۲ روز یا کمتر داشته‌اند استفاده می‌شود. همچنین ممکن است برای جلوگیری از آنفولانزا در افرادی که حداقل ۱ سال سن دارند، که ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری باشند  اما هنوز نشانه‌ای از ابتلا  ندارند، استفاده شود. اوسلتا میویر سرماخوردگی معمولی را  درمان نمی‌کند.
اطلاعات مهم مربوط به داروی  اوسلتا میویر:
همچنین این دارو  ممکن است برای اهداف غیر از مواردی که  در این راهنمای دارویی ذکر شده،  استفاده  شود.
برخی از افراد که از این دارو استفاده می‌کنند، اثرات جانبی نادر حین مصرف مانند سردرگمی ناگهانی، تکان خوردن، مشکلات مربوط به گفتار، توهم (شنیدن و یا دیدن چیزهایی که وجود ندارد)، یا تشنج را داشته‌اند. معلوم نیست که آیا اوسلتا میویر علت دقیق این علایم بود یا نه.
این دارو  برای درمان علائم آنفلوانزا ناشی از ویروس آنفلوانزا در بیمارانی که علائم را کمتر از ۲ روز داشته‌اند، استفاده می‌شود.
قبل از مصرف اوسلتا میویر، به پزشک  خود اگر شما یک واکسن آنفولانزا را در ۲ هفته گذشته دریافت کرده‌اید، و یا اگر شما مبتلا به بیماری‌های کلیوی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های ریوی، و یا هر بیماری یا مشکل جدی سلامت دیگری هستید، اطلاع دهید. همچنین اگر شما هر گونه وضعیتی که موجب تورم و یا اختلال در مغز می‌شود را دارید به پزشک خود خبر دهید.
این دارو را برای تمام  دوره تجویز شده برای درمان خود، مصرف کنید  . علائم بیماری در شما ممکن است، قبل از اینکه عفونت به طور کامل  از بدن شما پاک شود، بهبود یابد پس به محض احساس بهبودی مصرف دارو را قطع نکنید.
برخی از افراد که از این دارو استفاده می‌کنند، عوارض جانبی نادری نظیر سردرگمی ناگهانی، هذیان، توهم، رفتار غیر معمول، و یا آسیب به خود را  داشته‌اند. این علائم اغلب در کودکان رخ داده است. معلوم نیست که آیا این دارو به علت دقیق علت ایجاد این علایم بود. با این حال، هر کسی که در حال  استفاده از این دارو است، باید از نزدیک برای نشانه‌هایی از سردرگمی و یا رفتار غیر عادی مورد مشاهده قرار گیرد. اگر شما یا کودک شما در  حین  استفاده از این دارو دارای هر یک از این علائم فوق بود با پزشک خود تماس بگیرید.
اگر واکسن آنفولانزا به طور سالیانه توسط فرد دریافت می‌شود، نباید از این دارو استفاده شود. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها(CDC) توصیه می‌کند که واکسن آنفولانزا را به صورت سالانه دریافت کنید چون دریافت این واکسن، باعث محافظت شما در مقابل سویه‌های جدید ویروس‌های مولد آنفولانزا خواهد شد.
خرید داروی اوسلتا میویر از طریق اینترنت و یا از فروشندگانی به جز در داروخانه‌ها ممکن است خطرناک باشد. داروهای توزیع از فروش اینترنت ممکن است حاوی مواد خطرناک باشد، یا ممکن است مجوز توزیع نداشته باشد. نمونه‌ای از داروی “تامی فلو” خریداری شده در اینترنت یافت شده است که حاوی کلوگزاسیلین است که یک نوع آنتی بیوتیک است که می‌تواند باعث ایجاد عوارض جانبی خطرناک در افرادی که به پنی سیلین حساسیت دارند، شود.
نکاتی   که باید  قبل از استفاده از این دارو  بدانید:
اگر شما به این دارو حساسیت دارید، نباید آن را مصرف کنید.
برای اطمینان از اینکه مصرف این دارو برای شما خطری ندارد، در مورد زیر با پزشک خود مشورت کنید:
• بیماری‌های کلیوی؛
• بیماری‌های قلبی و یا بیماری مزمن ریوی؛
• ابتلای به یک بیماری که منجر به تورم و یا اختلال در مغز شود،
• سیستم ایمنی ضعیف (ناشی از بیماری یا به خاطر استفاده از داروهای خاص مثل داروهای ایمونو ساپرس)؛
• عدم تحمل ارثی فروکتوز؛
• اگر شما یک واکسن آنفولانزا  دریافتی از طریق بینی (FluMist) را در ۲ هفته گذشته استفاده کرده‌اید.
FDA  این دارو را از نظر خطرات و تاثیرات بر حاملگی در گروه  C قرار داده است و مشخص نیست که آیا این دارو به جنین آسیب می‌رساند یا نه. هرچند دریافت این دارو برای پیش گیری از بیماری آنفولانزا به جنین ضربه نمی‌زند به شرطی که مادر از داروی اوسلتا میویر برای جلوگیری از ابتلای به عفونتی که این دارو می‌تواند از آن جلوگیری کند، استفاده کند.  اگر شما باردار هستید یا در حین استفاده از این دارو قصد باردار شدن دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک شما تصمیم خواهد گرفت که آیا شما از این دارو استفاده کنید یا نه.
معلوم نیست که آیا این دارو از طریق شیر مادر به کودک شیرخوار انتقال می‌یابد یا نه  و یا اینکه به کودک شیرخوار آسیب برساند یا نه. اگر در حال شیردادن یک نوزاد هستید، به پزشک خود اطلاع دهید.
این دارو برای پیش گیری از ابتلای به آنفولانزا در کودکان با سن  کمتر از ۱ سال استفاده نکنید. همچنین از این دارو برای درمان آنفولانزا در کودکان با سن کمتر از ۲ هفته، استفاده نکنید.
چگونه باید این دارو را مصرف کنید؟
داروی اوسلتا میویر را دقیقاً همان طور که توسط دکتر شما تجویز می‌شود، مصرف کنید. راهنمایی‌های بر روی برچسب نسخه خود را خوانده و براساس آن عمل کنید. این دارو  را در دوز های بیشتر  و یا کمتر از مقادیر  توصیه شده، مصرف نکنید.
مصرف داروی اوسلتا میویر را  در اسرع وقت پس از ظاهر شدن علائم آنفلوانزا مثل تب، لرز، درد عضلانی، گلودرد و آبریزش بینی یا احتقان شروع کنید.
این دارو را به طور منظم و به همراه یک لیوان پر از آب مصرف کنید.
سوسپانسیون(مایع) خوراکی این دارو را قبل از اندازه گیری و مصرف، تکان دهید. داروی مایع را  با سرنگ دوز، و یا با یک قاشق  های  خاص اندازه گیری دوز و یا فنجان پزشکی، اندازه گیری کنید. اگر شما یک دستگاه دوز های اندازه گیری را نداشته باشند،  از یک داروساز آن را درخواست کنید.
شما ممکن است برای بلع راحت‌تر، داروی اوسلتا میویر را در داخل یک مایع شیرین (شربت ذرت، شربت شکلات، شکر قهوه‌ای حل شده در آب) باز کنید. مخلوط را بدون جویدن سریعاً قورت دهید. این مخلوط را برای استفاده‌های بعدی نگهداری نکنید. از پزشک خود یا  یک دکتر داروساز در مورد روش آماده کردن یه دوز مصرفی برای افراد با سن کمتر از ۱۳ سن یا وزن کمتر از ۸۸ پوند (۴۰ کیلوگرم وزن) سؤال کنید.
این دارو اگر باعث ناراحتی معده شما می‌شود، ممکن است با غذا یا شیر مصرف شود.
برای درمان بیماری آنفولانزا،  از این دارو به مدت پنج روز به صورت هر ۱۲ ساعت یک بار استفاده کنید.
برای پیشگیری از بروز نشانه‌های بیماری آنفولانزا، این دارو را برای ۱۰ روز در هر ۲۴ ساعت یک بار و یا براساس تجویز پزشک مصرف کنید و به دستورالعمل‌های پزشک معالج خود در این زمینه عمل کنید.
این دارو را در دوره‌ای که برای شما تجویز شده است به طور کامل مصرف کنید؛ علائم شما ممکن است قبل از این که عفونت به طور کامل از بدن شما  خارج شده باشد، بهبود پیدا کنند. اگر نشانه‌های بیماری در شما بهبود نمی‌یابند و یا بدتر می‌شوند به پزشک خود اطلاع دهید.
این کپسول را به دور از گرما و رطوبت نگهداری کنید.
محلول این دارو را در یخچال نگهداری کنید ولی آنرا فریز نکنید و یا در فریز نگهداری نکنید. این محلول را در صورتی که در طی ۱۷ روز مصرف نکردیدف دور بیندازید.
فرم مایع این دارو در اتاقی که هوایی خنک داشته باشد ممکن است تا ۱۰ روز قابل نگهداری باشد.
چه اتفاقی می افتد اگر شما یک دوز از این دارو را فراموش کنید؟
به محض اینکه شما دوز فراموش شده را به یاد آوردید، آن را مصرف کنید. اگر تقریباً موقع نوبت بعدی مصرف دوز بعدی است، از مصرف دوز فراموش شده اجتناب کنید. برای جبران دوز از دست رفته قبلی در دوز بعدی از داروی اضافه استفاده نکنید.
اگر از این دارو بیش از حد مصرف کنم، چه اتفاقی می افتد؟
با مراقبت‌های پزشکی اورژانس و یا کمک‌های اضطراری برای مسمومیت، تماس بگیرید.
در هنگام مصرف این دارو باید از چه مواردی اجتناب کنید؟
از  واکسن آنفلوآنزا  استفاده شده از طریق بینی (FluMist) ظرف ۴۸ ساعت پس از مصرف اوسلتامیویر استفاده نکنید. ممکن است تداخل عمل این دارو با واکسن FluMist، باعث کمتر شدن تأثیر این واکسن شود. در این زمینه به دستورالعمل‌های دکتر عمل کنید.
عوارض جانبی این دارو:
اگر شما نشانه‌هایی از یک واکنش آلرژیک به داروی  اوسلتا میویر  مانند موارد زیر را را مشاهده کردید، با اورژانس پزشکی تماس بگیرید:
• درد و یا تنگی  قفسه سینه، تنفس دشوار؛
• تب، گلو درد، تورم صورت و زبان شما، سوزش در چشم؛
• کهیر، درد پوست و به دنبال آن بثورات پوستی قرمز یا بنفش  (به خصوص در صورت و یا قسمت بالای بدن) که گسترش یافته است و باعث ایجاد تاول یا پوست انداختن شده است.
عوارض جانبی شایع این دارو شامل :
تهوع، استفراغ، اسهال و یا درد معده است.
این یک لیست کامل از عوارض جانبی این دارو نیست و موارد  دیگری  ممکن است رخ  دهد. برای توصیه‌های پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. در صورت  مشاهده عوارض جانبی به FDA این موارد را گزارش کنید.

1  |  مجله قرمز  |  بازدید: 259نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

دکتر میلاد افشار قاسملو

دکتر میلاد افشار قاسملو

جراح دندانپزشک

021-26140134

دکتر نسرین ابراهیمی

دکتر نسرین ابراهیمی

پوست و مو و زيبايى

021-77866186

دکتر علی ابراهیمی

دکتر علی ابراهیمی

متخصص گوش حلق و بینی

021-88622443

دکتر میترا اسماعیلی

دکتر میترا اسماعیلی

متخصص پوست و مو و زیبایی

0936-1194640

دکتر کامران جلالی

دکتر کامران جلالی

فوق دکترای هومیوپاتی

021-22800703

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

متخصص گوش و حلق و بینی

021-22793025

دکتر مجید نداف‌ کرمانی

دکتر مجید نداف‌ کرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک

021-22134997

دکتر رضا افتخار آشتیانی

دکتر رضا افتخار آشتیانی

متخصص پروتز و زیبایی

021-88065656

دکتر منوچهر قدیمی

دکتر منوچهر قدیمی

تزریق ژل و بوتاکس

021-88613200

دکتر زهره سادات نوروز زاده

دکتر زهره سادات نوروز زاده

جراح دندانپزشک

021-88583040

مرکز فوق تخصصی گلبرگ

مرکز فوق تخصصی گلبرگ


پوست، مو و لیزر

کلینیک میرداماد

کلینیک میرداماد


کلینیک گوش و حلق و بینی

پلی کلینیک شبانه روزی ساج

پلی کلینیک شبانه روزی ساج


گوش و حلق و بینی

کلینیک تخصصی آپاما

کلینیک تخصصی آپاما


پوست و مو و زيبايى

مقالات مرتبط با فواید استفاده از داروها:

اهمیت مصرف مکمل در دوران حاملگی

اهمیت مصرف مکمل در دوران حاملگی

مقالات فواید داروها

داروی فکسوفنادین و سیستم ایمنی

داروی فکسوفنادین و سیستم ایمنی

مقالات فواید داروها

داروی گلوتاتیون

داروی گلوتاتیون

مقالات فواید داروها

کرم کاپسیدین دینه

کرم کاپسیدین دینه

مقالات فواید داروها

قرص و کرم گیاهی ونوویتال

قرص و کرم گیاهی ونوویتال

مقالات فواید داروها

شربت لاگزاریسین دینه

شربت لاگزاریسین دینه

مقالات فواید داروها

مصرف ویتامین ها

مصرف ویتامین ها

خواص میوه ها و گیاهان دارویی

اندازه مجاز مصرف ویتامین ها

اندازه مجاز مصرف ویتامین ها

خواص میوه ها و گیاهان دارویی

مسمومیت دوز بالای ویتامین ها

مسمومیت دوز بالای ویتامین ها

خواص میوه ها و گیاهان دارویی

اضطراب و بی خوابی با ترانکی وال

اضطراب و بی خوابی با ترانکی وال

مقالات فواید داروها

کلسیم، منیزیم، زینک، ویتامین د

کلسیم، منیزیم، زینک، ویتامین د

مقالات فواید داروها

قرص کلسیم و ویتامین D

قرص کلسیم و ویتامین D

مقالات فواید داروها

فیلم های مرتبط با فواید استفاده از داروها:

کرم نیوا و فرم دهی به باسن

کرم نیوا و فرم دهی به باسن

فواید استفاده از داروها

ویتامین ها نیاز به مکمل دارند

ویتامین ها نیاز به مکمل دارند

فواید استفاده از داروها

مکمل های مفید برای بدن

مکمل های مفید برای بدن

فواید استفاده از داروها

مزایای استفاده از وازلین

مزایای استفاده از وازلین

فواید استفاده از داروها

زمان مصرف ویتامین ها و مکمل ها

زمان مصرف ویتامین ها و مکمل ها

فواید استفاده از داروها

شبکه های اجتماعی کلینیک:

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی تلگرام:

در کانال تلگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی آپارات:

در کانال آپارات دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی اینستاگرام:

در اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

خدمات کلینیک:

گوش و حلق و بینی
جراحی پلاستیک
دندانپزشکی
پوست و مو
شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی و سرگیجه شناسی
داروخانه
بخش بستری

کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2020 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional