کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

روال ایمپلنت دندان:


روند ایجاد کاشت دندان به دو بخش تقسیم می شود. اولین مورد، ایجاد و قرار دادن لنگر مناسب است که به ایمپلنت دندان اجازه می دهد تا از طریق یک تیتانیوم ایمن و با طول عمر به فک وصل شود. این فرآیند مستلزم ایجاد یک سوراخ کوچک در استخوان فک است تا لنگر بتواند یک ریشه محکم ایجاد کند. با گذشت زمان، بافت استخوان با فلز پیوند می خورد و پیوندی منسجم و ماندگار را تشکیل می دهد. با محکم بودن لنگر، بعضی از پستهای جزئی می توانند وصل شوند تا ایمپلنت دندان کاملاً محکم و بدون نگرانی از تخریب یا جابجایی آینده باقی بماند. قبل از این فرایند، باید بدانید که پیوند استخوان ضروری است یا نه، که ممکن است زمان بهبودی را افزایش دهد.
چه کاری را می توان بعد از عمل ایمپلنت دندان انتظار داشت ؟
پس از کاشت دندان، بیشتر بیماران به پیوند استخوان نیاز دارند که بیشتر از دو ماه طول نمی کشد. متوجه خواهید شد که تقریباً مشابه دندانهای اصلی شما هستند، و در بعضی موارد بهتر از آن ها هستند. شما می توانید با کاشت های دندان جدید خود تقریباً هر چیزی بخورید، اگرچه درست بعد از عمل، ممکن است خود را به غذاهای نرم محدود کنید. برخی از علائم معمولی در منطقه شامل موارد زیر است:
تورم و کبودی در نواحی صورت و لثه
درد جزئی در محل کاشت و ریشه
خونریزی جزئی
انتخاب تکنیک تصویربرداری مناسب از زمان ظهور روشهای تصویربرداری پیشرفته، یک کار چالش برانگیز است و بسیاری از این موارد برای تصویربرداری از کاشت استفاده می شود. در تصویربرداری، این روش نه تنها باید آناتومی را در نظر بگیرد بلکه باید دقت ابعادی را نیز ارائه دهد. بسیاری از دندانپزشکان در روش معمول قرار دادن ایمپلنت دندان از روش معمولی، اکثراً ارتوپنتوگرام (OPG) استفاده می کنند. با این حال، به دلیل اشکالاتی که در رابطه با OPG وجود دارد، فناوریهای پیشرفته تری مانند توموگرافی کامپیوتری (CT) و توموگرافی محاسبه شده پرتو مخروطی (CBCT) بهتر پذیرفته می شوند. اینها به بهبود وضوح تصویر و کاهش امواج کمک می کند. به دلیل تأثیر هزینه از این تکنیکها بطور گسترده استفاده نمی شود. بنابراین، برای تصمیم گیری در مورد نوع تکنیک تصویربرداری، باید تمام مزایا و معایب مرتبط با آن در نظر گرفته شود که در این بررسی به طور گسترده مورد بحث قرار خواهد گرفت.
معرفی:
برای حمایت از پروتز ثابت، پستهای فلزی به صورت جراحی در فک کاشته می شوند. این پستهای فلزی را کاشت دندان  می نامند. به غیر از اشغال یک سایت بزرگ، یک ایمپلنت دندان باید ضمن توجه به ساختارهای آناتومیکی اطراف، زیبایی شناسی را نیز برآورده کند. در هنگام انتخاب محل کاشت مطلوب، باید فاکتورهای خاصی در نظر گرفته شود، از جمله شناسایی آناتومی دقیق و تعیین مرزهای استخوان و همچنین تراکم و کیفیت آن هرگونه آسیب شناسی استخوانی اساسی نیز باید مشخص شود.
تصویربرداری تشخیصی به تدوین یک برنامه درمانی مناسب و دقیق برای بیماران کاشت کمک می کند. ملاحظات آناتومیک منطقه برای قرار دادن ایمپلنت دندان باید از روشهای رادیولوژی مناسب استفاده شود. انتخاب نوع تکنیک تصویربرداری در دستیابی به اطلاعات مورد نیاز با بهترین دقت ابعادی نقش عمده ای دارد. تکنیک های رادیوگرافی نقش مهمی در تصویربرداری از کاشت قبل از جراحی، جراحی و پس از پروتز دارند.
تکنیک های رادیوگرافی معمولی توسط توموگرافی کامپیوتری (CT) و توموگرافی محاسبه شده پرتو مخروطی (CBCT) جایگزین شده است تا حداکثر اطلاعات در مورد سایت کاشت را بدست آورید. بنابراین، برای تعیین بهترین روش تصویربرداری برای قرار دادن ایمپلنت دندان داخل دهانی، شناختن مزایا و معایب مرتبط با آن، مهم است که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد. کلیه داده های منتشر شده مربوط به مجلات و کتب درسی از سال 1973 تا 2013 مورد بررسی قرار گرفت تا این مقاله شکل بگیرد. کلمات کلیدی مورد استفاده کاشت، تصویربرداری، رادیولوژی ایمپلنت دندان و دندانپزشکی ایمپلنت دندان بود.
چه چیزی توموگرافی رایانه ای مخروطی را متفاوت از سایر روش های تصویربرداری مورد استفاده در تصویربرداری کاشت ایمپلنت دندان می کند؟
معرفی CBCT در دندانپزشکی با یک الگوی جدید در تشخیص فک و صورت شناخته شده است که به عنوان “تصویربرداری تشخیصی تعاملی” شناخته می شود. این الگوی جدید پایه های خود را در مفهوم “تصویربرداری / اصلاح مجدد چندقطبی”، که در تصویربرداری پزشکی جدید نیست، ایجاد می کند.
این امر با نمایش انتخابی داده ها از یک حجم از اطلاعات کسب شده، می تواند بازسازی انواع تصاویر در هر صفحه ممکن (محوری، تاجی، ساژیتال و 3 بعدی مشاهده) را انجام دهد. این ویژگی به طور مستقیم با اصول کسب داده CBCT مرتبط است که از نظر ماهیت، حجمی است.
اسکنر CBCT اطلاعاتی را از محلی بدست می آورد که برای راحتی محاسبات، از مکعب های با حجم زیاد و کوچک تشکیل شده است که به وکسل (عناصر حجم) معروف هستند. بخشی از این داده ها را می توان با انتخاب صحیح برخی از وکسل ها بر اساس منطقه (تصویربرداری مسطح) یا تراکم (حجم و پخش سطح) روی مانیتور نمایش داد. با انتخاب دقیق یک توالی منحنی بدون وقفه وکسل در امتداد فک بالا و یا فک پایین، می توان یک تصویر پانوراما را استخراج کرد.
این کار باعث می شود که یک تصویر بازسازی پانوراما که بازتابی از وکسلهای منتخب با استفاده از تراکم و اطلاعات تشخیصی است، حاصل شود. اگرچه بازسازی چند پلان یک مفهوم جدید در تصویربرداری پزشکی نیست، اما در بیشتر موارد تصاویر بازسازی شده در رسانه های استاتیک به صورت چاپ فیلم یا کاغذ بدون هیچ گونه امکان تعامل جدا از اپراتور محل کار اصلی اسکنر توموگرافی کامپیوتری ضبط شده است.

0  |  دکتر سلام  |  بازدید: 261نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

دکتر وحید عارفی

دکتر وحید عارفی

جراح و متخصص بیماری های لثه

021-22894247

دکتر رضا افتخار آشتیانی

دکتر رضا افتخار آشتیانی

متخصص پروتز و زیبایی

021-88065656

دکتر ژاله باقری

دکتر ژاله باقری

دندانپزشک عمومی

021-44033679

دکتر علی بخشنده فر

دکتر علی بخشنده فر

متخصص جراحی دهان و فک

021-77729100

دکتر مصطفی صولتی

دکتر مصطفی صولتی

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

021-77736804

دکتر محمد علی فیاض‌ مهر

دکتر محمد علی فیاض‌ مهر

فلوشیپ ایمپلنت

021-44010079

دکتر الهام حاتم زاده

دکتر الهام حاتم زاده

متخصص دندانپزشکی کودکان

021-22250678

دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم

دندانپزشک کودکان

021-22785752

دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

ایمپلنتولوژیست

021-88300177

دکتر موفق فولادگر

دکتر موفق فولادگر

دندانپزشک زیبایی

021-22089003

دندانپزشکی آراد

دندانپزشکی آراد


جراح دندانپزشک - فلوشیپ ایمپلنت

کلینیک ماهرو

کلینیک ماهرو


کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی فروردین

کلینیک دندانپزشکی فروردین


خدمات دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی دروس

کلینیک دندانپزشکی دروس


کلیه خدمات دندانپزشکی

مقالات مرتبط با دندانپزشکی:

مسواک زدن در ارتودنسی

مسواک زدن در ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

جنس ایمپلنت های دندان

جنس ایمپلنت های دندان

مقالات دندانپزشکی

عملکرد ایمپلنت های دندان

عملکرد ایمپلنت های دندان

مقالات دندانپزشکی

خطرات عصب کشی دندان

خطرات عصب کشی دندان

مقالات دندانپزشکی

درد بعد از عصب کشی در دندان

درد بعد از عصب کشی در دندان

مقالات دندانپزشکی

دلایل و نحوه عصب کشی دندان ها

دلایل و نحوه عصب کشی دندان ها

مقالات دندانپزشکی

دردهای با قاعده دندانی

دردهای با قاعده دندانی

مقالات دندانپزشکی

علل انواع دردهای دهان و دندان

علل انواع دردهای دهان و دندان

مقالات دندانپزشکی

فیلم های مرتبط با دندانپزشکی:

لمینت دندان

لمینت دندان

دندانپزشکی

درمان ارتودنسی

درمان ارتودنسی

دندانپزشکی

 ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

کشیدن دندان

کشیدن دندان

دندانپزشکی

کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل

دندانپزشکی

شبکه های اجتماعی کلینیک:

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی تلگرام:

در کانال تلگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی آپارات:

در کانال آپارات دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی اینستاگرام:

در اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

خدمات کلینیک:

گوش و حلق و بینی
جراحی پلاستیک
دندانپزشکی
پوست و مو
شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی و سرگیجه شناسی
داروخانه
بخش بستری

کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2020 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional