کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی کلینیک گوش و حلق و بینی
کلینیک دکتر مروستی

قبل از جراحی دندان عقل نهفته:


بیمار در این حالت باید ابتدا کنترل و اعتماد به نفس خود را داشته باشد و بداند که جراحی دندان عقل نهفته درد خاصی ندارد و به سرعت انجام می شود. شما قبل از جراحی به سراغ پزشک خود می روید و با فرایند درون عمل آشنا خواهید شد. سپس پزشک از شما درباره دارو ها و اخلاق هایتان سوال می کند که باید به خوبی جواب دهید و هرگونه دارویی که مصرف می کنید را بیان کنید.
اگر حساسیت خاصی در دهان شما وجود دارد حتما آن را با پزشک خود مطرح کنید و از آن راه حل بخواهید. سپس می توانید با نحوه بیهوشی خود آشنا شوید. البته پزشک تان می تواند به روش بی حسی هم اینکار را انجام دهد که بیشتر به نظر خود شما بستگی دارد که کدام را ترجیح بدهید.
نحوه انجام جراحی دندان عقل نهفته:
در ابتدا باید بدانید که جراحی دندان عقل نهفته نهایتا یک ساعت طول می کشد و در بیشتر مواقع در همین زمان تمام می شود. افرادی که مشکل خاصی در دهان خود دارند ممکن است زمان جراحی شان کمی طولانی تر شود. دو نوع بیهوشی محلی و عمومی برای شما وجود دارد که از طریق انجام یکی از آنها جراحی تان شروع می شود. در بیهوشی محلی ابتدا پزشک لثه شما را به طور کامل بی حس می کند. در این حالت نوکایین زیادی به لثه تات تزریق می شود تا بی حسی به طور کامل اثر کند.
البته با توجه به امکانات خود مطب ممکن است گاز خنده هم برای شما آماده شود تا در طول کل درمان استراحت کنید. در روش دوم یا بیهوشی عمومی پزشک تان به وسیله تزریق یک دارو در سیاه رگ و یک ماسک تنفسی شما را بیهوش خواهد کرد تا در کل جراحی شما در حالت خواب باشید. بعد از انجام یکی از روش های بیهوشی، پزشک وسیله های مورد نیاز خود را آماده می کند تا بتواند به کمک آنها بافت و استخوان هایی که برو  روی دندان عقل نهفته قرار دارند باز شوند و دسترسی به دندان ایجاد شود.
دندان عقل نهفته:
بعد از اینکه بافت ها به کنار رفتند پزشک در آن مکان یک حفره داخلی ایجاد می کند. سپس به کمک وسایلی که در دست دارد دندان عقل نهفته را کمی تکان می دهد تا ریشه آن شل شود و بتوان آن را جدا کرد. فورسپس همان وسیله ای است که دندان عقل نهفته را به راحتی جدا می کند و بیماری دردی را در این فرایند احساس نخواهد کرد.
البته دندان برای جدایی کامل نیاز به شکسته شدن دارد که فرد ممکن است در این حالت یک صدای شکستگی درون دهان خود حس کند که نیاز به ترس نیست و همه چیز طبیعی خواهد بود. زمانی که دندان عقل نهفته به طور کامل از جای خود خارج شد، یک بافت باز در آن مکان باقی می ماند که پزشک برای جلوگیری از خونریزی و نفوذ باکتری ها آن بافت را بخیه می زند و بسته نگه می دارد.
مراقبت های لازم بعد از جراحی دندان عقل نهفته:
همانطور که دانستید جراحی دندان عقل نهفته به دو حالت انجام می شود که در آن فرد یا بیهوش و یا بی حس می شود. اگر شخص دچار بی حسی شود به احتمال زیاد بعد از انجام جراحی هیچ مشکلی نخواهد داشت و می تواند کارهای خود را انجام دهد یا به سرکار برود اما اگر شخص بی هوش شود نیاز دارد که یک روز استراحت کند و یک شخص آن را به خانه اش برساند زیرا بی هوشی بر روی آگاهی مغز تاثیر می گذارد و ممکن است شخص در چند ساعت اول نتواند آگاهی کاملی داشته باشد.
حال در بند های زیر مراقبت هایی مطرح شده است که شخص باید بعد از جراحی دندان عقل نهفته آنها را رعایت کند و انجام دهد. مهم ترین فرایند درمان دقیقا بعد از جراحی است زیرا بافت های بخیه خورده ای در دهان وجود دارند که باید محافظت شوند. بسیاری از کسانی که جراحی دندان عقل نهفته را انجام می دهند بعد از آن دردی را در خود احساس نمی کنند و می توانند به راحتی استراحت کنند اما اگر به هر دلیلی احساس درد یا ناخوشی در خود داشتید حتما یک مسکن آرام کننده مصرف کنید.
تورم و بلع در چند روز اول به سراغ شما می آید و این یک فرایند کاملا طبیعی است. اگر شما هم این دو را در دهان خود احساس کردید نگران نباشید و بدانید که در مدت کمی از بین می روند. تنها کافی است که آنها را لمس نکنید. بافت های درون دهان شما نیاز به ترمیم شدن دارند. ترمیم این بافت ها ممکن است چند هفته طول بکشد. به همین دلیل دهان شما نیاز دارد که به مدت چدن هفته فعالیت کمی داشته باشد و استراحت کند. سعی کنید در این مدت کمتر از دهان خودتان برای خوردن و صحبت کردن استفاده کنید.
تمام پزشک ها برای درمان زودتر بیمار خود یک دستورالعمل به بیمارها می دهند که در آن مصرف درست قرص ها و نوع مراقبت ها بیان شده است. شما هم حتما باید از آن دستورالعمل برای بهبود خود استفاده کنید تا زودتر درمان شوید. جراحی دندان عقل نهفته می تواند در صورت شما هم تورم یا تغییر رنگ ایجاد کند. در چنین شرایطی شما به کمپرس سرد نیاز دارید. چند یخ را بسته بندی کنید و آن بسته را هر روز روی صورت خودتان قرار دهید تا این تورم کمتر شود و باد صورت شما کامل بخوابد.
دندان عقل نهفته:
اگر احساس درد در فک خود کردید، باید از گرما استفاده کنید. البته گرمای خشک نمی تواند مداوایی داشته باشد و شما نیاز به گرمای مرطوب خواهید داشت. گرمای مرطوب را به فک خود انتقال دهید تا درد آن کاهش پیدا کند و آرامش بیشتری داشته باشید. فک شما بعد از جراحی دندان عقل نهفته مانند یک نوزادی می شود که مجددا نیاز به تمرین دارد. به همین دلیل بعد از جراحی هر روز دقایقی را به فک خود اختصاص دهید و آن را بالا و پایین کنید تا فک شما مجددا در حالت عادی خود قرار بگیرد.
تا زمانی که روند بهبود شما تمام می شود و بافت های درون دهان تان کاملا بسته می شوند شما باید از غذاهای سفت دوری کنید. برنج و پاستا می توانند بهترین خوراکی ها در آن مدت باشند و از خوراکی هایی مانند سوپ هم می توانید در وعده های غذایی خود استفاده کنید. بهتر است که در این مدت از مایعات زیادی استفاده کنید. مایعات علاوه بر اینکه خودشان یک وعده غذایی مناسب حساب می شوند، کاملا نرم هستند و در آنها ویتامین های زیادی وجود دارد که برای خود روند درمان هم مفید هستند.
روز اول از مسواک و نخ دندان دوری کنید. مسواک در روز اول می تواند خونریزی را در دهان ایجاد کند و بخیه ها آسیب ببینند. به همین دلیل از روز دوم مسواک را به برنامه های خود اضافه کنید و دندان های تان را به آرامی مسواک بزنید. درد های موضعی زیادی ممکن است در این مدت به سراغ شما بیاید که مسکن ها هم نمی توانند شدت آنها را کم کنند. به همین دلیل بهتر است که در این مدت از داروهایی استفاده کنید که خود پزشک تان برای درد تجویز کرده است تا شدت آن درد کمتر شود.
اگر احساس کردید که بعد از مصرف تمام دارو های و مراقبت های لازم درد شما بهبود پیدا نکرد یا هنوز تورم تان سرجایش بود، مجددا به پزشک خود مراجعه کنید. یکی از نشانه های لزوم دیدار پزشک وجود تب در بدن است که در افراد زیادی رخ داده است. میک زدن یکی از اشتباهات بزرگ در این مدت درمان است. میک زدن می تواند لخته خون ایجاد کند و باعث خونریزی های فراوان در دهان شود. به همین دلیل در کل مدت درمان از میک زدن دوری کنید.

0  |  دکتر سلام  |  بازدید: 245نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

نظر کاربران نظر شما:

دکتر طاهره معصوم

دکتر طاهره معصوم

دندانپزشک کودکان

021-22785752

دکتر موفق فولادگر

دکتر موفق فولادگر

دندانپزشک زیبایی

021-22089003

دکتر مصطفی صولتی

دکتر مصطفی صولتی

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

021-77736804

دکتر علی بخشنده فر

دکتر علی بخشنده فر

متخصص جراحی دهان و فک

021-77729100

دکتر حنانه قدیریان

دکتر حنانه قدیریان

متخصص ارتودنسی دندان

021-88811744

دکتر رضا افتخار آشتیانی

دکتر رضا افتخار آشتیانی

متخصص پروتز و زیبایی

021-88065656

دکتر الهام حاتم زاده

دکتر الهام حاتم زاده

متخصص دندانپزشکی کودکان

021-22250678

دکتر زهره سادات نوروز زاده

دکتر زهره سادات نوروز زاده

جراح دندانپزشک

021-88583040

دکتر ژاله باقری

دکتر ژاله باقری

دندانپزشک عمومی

021-44033679

دکتر میلاد افشار قاسملو

دکتر میلاد افشار قاسملو

جراح دندانپزشک

021-26140134

دندانپزشکی آراد

دندانپزشکی آراد


جراح دندانپزشک - فلوشیپ ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی فروردین

کلینیک دندانپزشکی فروردین


خدمات دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی دروس

کلینیک دندانپزشکی دروس


کلیه خدمات دندانپزشکی

کلینیک ماهرو

کلینیک ماهرو


کلینیک دندانپزشکی

مقالات مرتبط با دندانپزشکی:

مسواک زدن در ارتودنسی

مسواک زدن در ارتودنسی

مقالات دندانپزشکی

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

جنس ایمپلنت های دندان

جنس ایمپلنت های دندان

مقالات دندانپزشکی

عملکرد ایمپلنت های دندان

عملکرد ایمپلنت های دندان

مقالات دندانپزشکی

خطرات عصب کشی دندان

خطرات عصب کشی دندان

مقالات دندانپزشکی

درد بعد از عصب کشی در دندان

درد بعد از عصب کشی در دندان

مقالات دندانپزشکی

دلایل و نحوه عصب کشی دندان ها

دلایل و نحوه عصب کشی دندان ها

مقالات دندانپزشکی

دردهای با قاعده دندانی

دردهای با قاعده دندانی

مقالات دندانپزشکی

علل انواع دردهای دهان و دندان

علل انواع دردهای دهان و دندان

مقالات دندانپزشکی

فیلم های مرتبط با دندانپزشکی:

لمینت دندان

لمینت دندان

دندانپزشکی

درمان ارتودنسی

درمان ارتودنسی

دندانپزشکی

 ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

مقالات دندانپزشکی

کشیدن دندان

کشیدن دندان

دندانپزشکی

کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل

دندانپزشکی

شبکه های اجتماعی کلینیک:

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی تلگرام:

در کانال تلگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی آپارات:

در کانال آپارات دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

درباره بنیاد کلینیک دکتر مروستی

شبکه اجتماعی اینستاگرام:

در اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی مقالات گوناگون و بروزترین فیلم های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، پوست و مو، زیبایی، دندانپزشکی، شنوایی سنجی، اطلاعات دارویی و غیره را می توان مشاهد کرد.

خدمات کلینیک:

گوش و حلق و بینی
جراحی پلاستیک
دندانپزشکی
پوست و مو
شنوایی سنجی و سرگیجه شناسی و سرگیجه شناسی
داروخانه
بخش بستری

کلینیک دکتر مروستی

ارتباط با کلینیک دکتر مروستی

اینستاگرام کلینیک دکتر مروستی آپارات کلینیک دکتر مروستی تلگرام کلینیک دکتر مروستی

  © Copyright 2020 - All rights reserved by marvasticlinic.com - Developed: LoginBrands.com  Valid XHTML 1.0 Transitional